אנשים הולכים

דאגה אחת פחות

‫לראשונה בישראל, השכרת מוצרי חשמל גדולים: השכרת מקררים, השכרת מכונות כביסה והשכרת מייבשי כביסה במחירים נוחים לכל כיס ולכל תקופת זמן החל מחודשיים.‬

055-6664877

הזמן עכשיו

מגורים בשכירות וכביסה – מטלה ושמה כביסה ופתרונותיה

אחת המטלות במגורים בדירה שכורה היא מטלת הכביסה. שלא כמו הבעיות בצבא למטלה זו ישנם רק שני פיתרונות עיקריים: כביסה בבית וכביסה מחוץ לבית. כמו כל דבר בחיים לכל אפשרות ישנם יתרונות וחסרונות ובכתבה זו נסקור את כולם.
כביסה מחוץ לבית ניתנת לעשייה בשלושה מקומות עיקריים: מכבסת "ההורים", מכבסה בשרות מלא ומכבסת מטבעות אוטומטית בשירות עצמי. מכבסת "ההורים" היא כמובן הפיתרון האידיאלי. בצד היתרונות ניתן למנות את השירות החינמי ואת המסעדה הצמודה שגם היא ללא עלות. החיסרון היחיד הוא שלצערנו לא כולנו יכולים להשתמש בפתרון זה לאורך זמן. זה מוביל אותנו למכבסות בתשלום. ישנם שני סוגים של מכבסות כאלה. מכבסות שבהם מכבסים בשבילכם ומכבסות בשירות עצמי. במכבסות בשירות עצמי המחיר הוא לפי הפעלת מכונה, אבל הן דורשות מכם להישאר במקום למשך מספר שעות בכל פעם ויש אנשים שגם ההיגיינה מפריעה להם. לעומתן, במכבסות שבהם מכבסים בשבילכם המחיר הוא לפי קילו כביסה ולרב יש להן גם שירותי שליחות עד הבית. הדבר כמובן מייקר את מחיר הכביסה אך חוסך זמן רב.
כביסה בבית דורשת מכונת כביסה ואולי אף מייבש (תלוי בכמה מקום יש בדירה לתליית כביסה). גם פה ישנן שלוש אפשרויות להשגת המכשירים. קניה של מכשירים חדשים, קניה של מכשירים משומשים והשכרת המכשירים. היתרון העיקרי בכביסה בבית הוא שניתן לעשות כביסה מתי שנוח לנו (כולל באמצע הלילה ובסופי שבוע) ותוך כדי תהליך הכביסה ניתן גם לעשות דברים אחרים, למשל: לימודים. הקנייה של מכשיר חדש דורשת השקעה של אלפי שקלים שלרובנו אין ובנוסף יש חובה גם לחכות לטכנאי שיתקין את המכונה. קניה של מכשיר משומש ניתן לעשות בקלות דרך מספר לוחות יד שנייה באינטרנט. יש לזכור כי למחיר הזול מתווספת עלות הובלה של מאות שקלים. פה נגמרת ההוצאה אלא אם כן יש תקלות. השכרת מכונת כביסה וגם מייבש מחברת אלקטרוליס בעלות חודשית קבועה החל מ-85 ₪ לאורך כל תקופת ההשכרה, וכן גמישות ואחריות מלאה לתקלות כך שאנו יודעים בדיוק כמה אנו מוציאים ללא הפתעות.
לסיכום, "שוק הכביסות" מלא בהרבה אפשרויות לכל כיס וזמן פנוי. כל שנותר הוא לאחל שנת לימודים קלה וכביסה נקייה וריחנית.

חזרה לדף כתבות